خرید شیرالات بهداشتی ساختمان

خرید شیرالات بهداشتی ساختمان

 خرید شیرآلات اهرمی ساختمان

شیرآلات اهرمی ساختمان 

همه چیز راجب شیرآلات اهرمی ساختمان

معنای لغوی شیرالات در دیکشنری:.

“شیرآلات (faucet)، وسیله ای است که خروج جریان مایعات، به طور خاص آب، را از یک لوله را کنترل می کند.”

شیرآلات چیست؟

شیرآلات از مهمترین تجهیزات خانه است که کاربرد بسیاری دارد و در چهار دسته کلی شیر روشویی، توالت، شیر حمام و ظرفشویی قرار می گیرد. علاوه بر ارزش کاربردی، شیرآلات در دکوراسیون و ایجاد حال و هوای مورد نظر کاربران نیز موثر است.

شیرآلات در بازار با نام شیرآلات ساختمانی و شیرآلات بهداشتی نیز شناخته می شوند و در مدل های شیرآلات اهرمی، شیرآلات چشمی، لمسی و شیرآلات دیواری و یا توکار موجود هستند. امروزه رنگ های مختلف شیرآلات، کاربران را قادر به خرید شیرآلات متناسب با هر سلیقه ای ساخته است.

با ظهور آبکاری های جدید، امکان عرضه شیرآلات سفید و مشکی، شیرآلات زیتونی آنیتک و شیرآلات استیل در بازار پدید آمده است. قیمت شیرآلات با توجه به عوامل متفاوتی تعیین می شود که وزن و طرح از مهمترین آنها هستند. در هنگام خرید شیرآلات، بهتر است علاوه بر قیمت شیرآلات، گارانتی و استاندارد بودن آن نیز در نظر گرفته شود.

 

قیمت شیرآلات

دامنه قیمت شیرآلات از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد، هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند؛ در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات قابل تشخیص نیست. برخلاف باور عمومی، شیرآلات سبک نیز ممکن است با کیفیت باشند. وزن شیرآلات نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است..

.

قیمت شیرآلات ارزان

در تقسیم بندی شیرآلات بر اساس قیمت، شیرآلات ارزان جایگاه جالب توجهی دارند. معمولاً همه به دنبال شیرآلات ارزان قیمت با کیفیت و استاندارد هستند. امَا آیا کیفیت و قیمت ارزان شیرآلات در کنار هم قرار می گیرند؟ بله! در بیشتر مواقع این کیفیت کلی شیرآلات نیست که قیمت آن را تعیین می کند، بلکه وزن شیرآلات و استاندارد بودن ماده اولیه به کار رفته در تولید آن است. در صورتی که ماده اولیه استاندارد باشد، کیفیت لوازم به کار رفته درون شیر قابل قبول و محصول مورد نظر دارای گارانتی باشد، می توانید با انتخاب شیرآلاتی با وزن پایین تر خریدی بهینه داشته باشید. حتّی ممکن است در میان شیرآلات ارزان مدل هایی با طراحی خاص و منحصر به فرد نیز پیدا کنید! پس قیمت شیرآلات ارزان لزوماً نشان دهنده کیفیت پایین نیست..

 

 

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت شیرآلات بهداشتی

قیمت شیرآلات بهداشتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که مهم ترین آنها قیمت مواد اولیه، پیچیدگی های طراحی و تولید شیرآلات، وزن شیرآلات، گارانتی و نوع آبکاری شیرآلات و کیفیت ابکاری است.:

 

 خرید شیرآلات اهرمی ساختمان

قیمت مواد اولیه شیرآلات استاندارد

یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت شیرآلات بهداشتی، نوع مواد اولیه و نوسانات قیمت مواد اولیه است. طبیعتاً تهیه مواد اولیه استاندارد و باکیفیت نسبت به تهیه مواد غیر استاندارد هزینه بیشتری دارد. برای تهیه آلیاژ شمش برنج استاندارد که مناسب ترین ماده اولیه شیرآلات بهداشتی است، درصد عناصر باید در کارخانه تنظیم شود: 58 تا 60 درصد مس و 38 درصد روی و زیر 2.5 درصد سرب. همچنین قیمت مواد اولیه تولید شیرآلات بهداشتی (شمش برنج) متناسب با بازار جهانی تغییر می کند.

بعضا دیده میشود که بعضی از تولید کنندگان با دستکاری آلیاژ استاندارد شیرالات جهت سوداوری بیشتراقدام به فروش محصولات بی کیفیت با قیمت پایین تر میکنند درنظر داشته باشیم وجود سرب بیشتر از میزان استاندارد در آلیاژ اسیب های جبران ناپذیری برای سلامتی افراد به دنبال دارد.

فرایند تولید شیرآلات
واحد تولیدی شیرالات اهرمی ساختمان

 

پیچیدگی های طراحی و تولید مدل های مختلف شیرآلات

پیچیدگی فرایند طراحی و تولید بعضی از مدل های شیرآلات بیشتر است و تا زمانی که نتیجه مطلوب و مورد نظر تیم تولید و طراحی حاصل شود زمان و انرژی بیشتری صرف می شود. این نتیجه مطلوب می تواند در زمینه ظاهر و موارد فنی شیرآلات باشد.

ریخته گری قطعات شیرالات
                   ریخته گری قطعات شیرآلات اهرمی ساختمان

هر چه که فرایند تولید شیرآلات دشوارتر باشد و چالش های بیشتری را پیش روی دست اندرکاران قرار دهد، قیمت شیرآلات بالاتر خواهد بود.

 

 خرید شیرآلات اهرمی ساختمان

قیمت شیرآلات بهداشتی و وزن

تولید بعضی شیرآلات ساختمانی به تناسب طرح آنها به میزان مواد اولیه بیشتری نیاز دارد. برخلاف باور عمومی، سنگین بودن شیرآلات ساختمانی نشان دهنده کیفیت بالای آنها نیست. به همین صورت سبک بودن شیرآلات ساختمانی دلیلی بر بی کیفیت بودن آنها نیست. در صورتی که جنس شیرآلات ساختمانی مورد مقایسه شما یکسان باشد، وزن صرفاً نشان دهنده میزان مواد اولیه در تولید شیرآلات است و نه کیفیت. استاندارد بودن مواد اولیه است که کیفیت شیرآلات ساختمانی را تعیین می کند. در نظر داشته باشید معمولاً هر چه وزن شیرآلات بالاتر باشد، قیمت شیرآلات ساختمانی نیز بالاتر است.

 

قیمت شیرآلات اهرمی ساختمان و نوع آبکاری

یگی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت شیرآلات، نوع آبکاری شیرآلات بهداشتی است. آبکاری به روش های گوناگونی انجام می شود که هر کدام فرایند و قیمت منحصر به فردی دارد. مقاوم ترین نوع آبکاری به روش پی وی دی است که از PVD انجام می شود و از سایر آبکاری ها هزینه بالاتری دارد. البته باید توجه داشت که در صورت نگهداری نادرست حتی مقاوم ترین انواع آبکاری هم دچار خط و خش خواهند شد. معمولاً شیرآلات بهداشتی به رنگ طلایی براق، طلایی مات و استیل به روش PVD کدر می شوند و گران تر هستند.

 

شیرآلات بر اساس کاربرد

انتخاب مناسب ترین انواع شیرآلات بر اساس

 

 تطبیق کارایی هر مدل با کاربرد مورد نظر کاربران اهمیت زیادی دارد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد، که بصورت اینترنتی، یک شیر روشویی خریداری کنید و در هنگام نصب متوجه شوید که با توجه به نوع سینک کابینتی شما، مدل خریداری شده کاربردی نیست. و یا پس از ایجاد یک سوراخ در سینک ظرفشویی، دریابید که راه های بهتری نیز وجود داشته است! با ما همراه باشید.

 

شیرآلات پایه بلند

شیرآلات پایه بلند، معمولاً از انواع شیر روشویی هستند و برای سینک های کابینتی کاربرد دارند.

سینک های کابینتی مانند کاسه ای بزرگ بر روی کانتر و یا کابینت نصب می شوند و مانند سینک های رایج فرو رفته نیستند. شیرآلات نیز در کنار این سینک ها و بر روی کابینت نصب می شوند.

به همین دلیل در صورت استفاده از شیرهای روشویی معمولی که ارتفاع کافی ندارند، آبریز و یا دسته اهرمی شیر روشویی با دیواره بیرونی سینک برخورد کرده و آبریز شیر اصلاً به فضای درونی سینک راه پیدا نمی کند! ارتفاع شیرآلات پایه بلند به نسبت شیرآلات روشویی معمول بیشتر است و محل قرار گیری دسته کنترل جریان آب نیز ارتفاع بالاتری دارد تا با بدنه سینک برخود نداشته باشد.

 

شیرآلات متحرک

شیرآلات متحرک، یکی از انواع شیرآلات روشویی است. این نوع شیرآلات دارای یک علم متحرک، مانند علم ظرفشویی اما کوچکتر از آن است، که امکان چرخش به چپ و راست را فراهم می آورد. شیر روشویی متحرک به نسبت شیرآلات روشویی معمول ارتفاع بیشتری دارد و بسیار کاربردی است.

 

شیرآلات دوکاره

 

شیرآلات دوکاره از انواع شیر ظرفشویی است. این نوع شیرآلات علاوه بر خروجی آب اصلی، دارای خروجی آب تسویه نیز است و برای مکان هایی با سختی آب بالا بسیار کاربردی است.

نکته مثبت در مورد شیرآلات دو منظوره یا دوکاره، قرار گرفتن هر دو خروجی آب تسویه و آب شهری بر روی یک شیر ظرفشویی است. در این حالت نیازی به ایجاد یک سوراخ اضافه بر روی سینک جهت قرار گرفتن شیر آب تسویه به صورت جداگانه نیست.

 

شیرآلات شاوری

شیرآلات شاوری هم به عنوان شیر روشویی و هم به عنوان شیر ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرند.

اما در ایران شیر ظرفشویی شاوری متداول تر است. این نوع شیرآلات بهداشتی، دارای یک شلنگ بلند است که در زمان مورد نیاز، توسط کاربر، از علم شیرآلات به بیرون کشیده می شود و سپس دوباره در جای خود قرار می گیرد. مکانیزم بازگشت شلنگ به جای اولیه خود، توسط یه وزنه که به انتهای دیگر شلنگ در زیر سینک متصل است تسهیل می شود.

شیرآلات شاوری بیشترین دامنه حرکتی را دارد و برای نظافت سینک و شستشوی ظروف بزرگ بسیار کاربردی است.

شیر شاوری قهرمان
                                    شیر شاوری قهرمان

شیرآلات فنری

شیرآلات فنری معمولاً بیشترین ارتفاع را در میان انواع شیر ظرفشویی دارد. دامنه حرکتی آن بیشتر از شیر ظرفشویی معمولی و کمتر از شیر ظرفشویی شاوری است. فنری تقریباً ارتجاعی، شلنگِ خروجی آّب شیر ظرفشویی فنری را در بر می گیرد که انتهای آزاد آن (نزدیک به خروجی آب) در ساختاری گیره مانند محکم می شود. در زمان مورد نیاز کاربران می توانند علم را از این گیره آزاد کرده و در جهات مختلف حرکت دهند.

نمونه شیر فنری
                       نمونه شیر فنری

شیرالات توکار

 

گروهی از شیرالات مدرن که معمولا برای توالت حمام و روشویی کاربرد دارند.

شیرآلات توکار نوعی از شیرآلات است که به غیر از متعلقات بیرونی مانند اهرم و سردوش بقیه قسمت ها مانند مغزی و ..توکارند. داخل  از شیلنگ ها و لوله هایی که فضای زیادی اشغال می کردند و ظاهر دکور سرویس بهداشتی و حمام را زشت می کرد دیگر خبری نیست.لذا لازم است قبل از عملیات نصب کاشی تمهیدات لازم برای تاسیسات توکار این شیرالات فراهم شود، برای داشتن فضای لوکس یکی از راه ها استفاده از شیرآلات توکار است.

 

جنس شیرآلات ساختمانی

جنس شیرآلات بهداشتی ممکن است پلاستیکی، سرب خشک، چینی و یا آلیاژ برنج باشد. در هنگام خرید حتما در مورد جنس شیرآلات اطمینان حاصل کنید. در صورت استاندارد بودن، آلیاژ شمش برنج با دوام ترین و بهداشتی ترین جنس شیرآلات است.

 

شیرآلات برنجی

آلیاژ شمش برنج بهترین ماده اولیه برای تولید شیرآلات اهرمی ساختمان است. اما نه با هر درصد عناصری! شمش برنج استاندارد، باید 58 تا 60 درصد مس و 38 درصد روی و زیر 2.5 درصد سرب داشته باشد. شیرآلات برنجی بسیار با دوام است و هیچ خطری برای سلامتی ندارد. وزن شیرآلات لوکس برنجی معمولا بالاست. اما شیرآلات ارزان و با کیفیت برنجی نیز در بازار موجود است.

شیرآلات ساختمانی پلاستیکی

شیرآلات بهداشتی پلاستیکی معمولاً وزن پایینی دارد و از نظر استحکام نیز چندان قوی نیست.

جنس پلاستیک به مرور زمان چرک و آلودگی را به خود جذب می کند و درخشانی رنگ خود را نیز از دست می دهد.

علاوه بر این، شیرآلات پلاستیکی در اثر سرد و گرم شدن در طول زمان ترک بر می دارد و در نهایت می شکند.

 

 

 

شیرآلات اهرمی ساختمانی چینی (سرامیکی)

 

جنس برخی از مدل های بسیار لوکس شیرآلات، چینی است. با اینکه این مدل ها بسیار جذاب و چشمگیر هستند، اما نگهداری از آنها دشوار است. شیرآلات چینی، در اثر کوچکترین ضربه ممکن است ترک بردارد و یا در بهترین حالت فقط لب پر شود.

 

نمونه شیر توکار
                   نمونه شیر توکار

از جنس سرب خشک

سرب خشک ماده است که برای سلامتی ضرر دارد.

زیان های شیرآلات اهرمی  از جنس سرب خشک

اگر در بخش هایی از شیر که با جریان آب در تماس مدارم است از سرب خشک استفاده شود، این ماده با گذر زمان و در اثر فرایند خوردگی از سطح مربوطه جدا شده و با جریان آب وارد بدن انسان می شود.

قیمت شیرآلات از جنس سرب خشک نسبتاً پایین است اما این نوع شیرآلات نیز در اثر تماس مداوم با آب به سرعت دچار پوسیدگی شده و خرد می شوند. 

سرب خشک وزن بالایی دارد و شیرآلات از این جنس سنگین هستند و ممکن است از شیرآلات برنجی قابل تشخیص نباشند.

تفاوت شیرالات اهرمی و کلاسیک 

مزایای خرید شیرالات با ضمانت نامه

 خرید شیرآلات اهرمی ساختمان

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

ارسال دیدگاه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها